OGŁOSZENIA PARAFIALNE 08.01.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 08.01.2023

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO    8 stycznia 2023

  1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.
  2. Dzisiaj w naszej parafii specjalni Goście: Zespół Regionlany Lipniczanie i Mali Lipniczanie, których serdecznie witam. Pragnę powitać kierowników Panią Marię Jaworecką i Tomasza Żarowskiego. Witam również parafian i zaproszonych gości.
  3. Msze Św. w tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7 00, w środę i piątek o godz. 17 00.
  4. W środę po Mszy Św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  5. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w piątek, 13 stycznia – św. Hilarego – miłośnik i znawca Pisma Świętego.
  6. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła, złożoną ofiarę. W tym tygodniu zapraszam rodziny: Kwarciński, Wojtaczka.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej zarówno starszych jak i dzieci, nowy numer Promyczka Dobra.
  8. Pragnę jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować dzieciom, opiekunom grup oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie kolędników misyjnych w naszej parafii. Podziękowania kieruję również do wszystkich parafian, za przyjęcie kolędników oraz złożone ofiary podczas kolędy. Łącznie zebrano kwotę 7 700,00 zł. Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych odbędzie się w sobotę 14 stycznia 2023r. w Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej o godz. 10 00. Dlatego w najbliższą sobotę wyjazd z naszej parafii z parkingu przy kościele o godz. 7 45.
  9. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.
  10. W naszej parafii nadal trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Przeżyjmy je w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Plan kolędy na nadchodzący tydzień jest następujący:

Niedziela 08.01.2023r. godz. 13 00 Rodziny: Forczek – Rąpała, Forczek, Nowak, Beduch, Kwarciński, Witusik, Myśliwiec, Nowak, Forczek, Mika, Ulańczyk, Wąsik, Michalik;

Poniedziałek 09.01.2023r. godz. 14 00 Rodziny: Herchel – Warzecha, Semla, Kmak, Stanek, Ligęza, Tokarz, Szura, Budzyń, Wilga, Forczek, Wojtaczka, Dulęba, Łaś, Budzyń, Kmak, Ćwikła, Pawlak, Zaucha, Skrzypek;

Wtorek  10.01.2023r. godz. 14 00 Rodziny: Apriasz, Połeć, Wilczyński, Witek, Garduła, Woziwoda, Semla, Niepsuj, Myśliwiec, Ziętek, Urbanek, Libront, Olszanecki, Ćwikła, Łatka, Szczepanek;

Środa 11.01.2023r. godz. 14 00 Rodziny: Piękoś, Mól, Rodak, Rodak,  Łatka, Forczek – Rudolphi, Orłowski;

Czwartek 12.01.2023r. godz. 14 00 Rodziny: Stachura, Nowak – Pałys, Forczek, Szambelan, Król, Ćwikła, Babicz, Nosal, Zięba, Stachura, Bulanda, Kipiel, Podobiński, Abram, Pawlak, Pawlak, Pawlak, Olszanecki, Tarasek;

Piątek 13.01.2023r. godz. 14 00 Rodziny: Zięba, Gąsior, Dulęba, Rudolphi, Rudolphi, Forczek, Ligęza – Lichoń;

NOTKA INFORMACYJNA „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”
KZ.