OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19.03.2023

1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu w tradycji Kościoła nazywana jest Niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości – kolor szat liturgiczny różowy. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
  2. W najbliższym tygodniu Msze Św. rano o godz. 7 00, a w środę i piątek o godz. 17 00.
  3. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17 00, a w niedzielę o godz. 14 00 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 14 30 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych.
  4. W tym roku wyjątkowo w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Zwykle przypada 19 marca, ale z powodu przypadającej akurat niedzieli zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego została przeniesiona właśnie na poniedziałek. W tym dniu w sposób szczególny będziemy się modlić za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Msza w tym dniu o godz. 7 00 i 17 00.
  5. W najbliższą środę po Mszy Św. zapraszam na spotkanie Radę Parafialną. Tematem będą sprawy bieżące parafii.
  6. W piątek, 24 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. W tym dniu wspominamy również Misjonarzy Męczenników.
  7. W sobotę, 25 marca obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tę uroczystość celebrujemy początek naszego odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła. Msze Św. tego dnia w naszym kościele sprawujemy o godz. 7 00 i 17 00.
  8. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie nie tylko za poczęte dzieci, ale również za ich matki i ojców. Prośmy, aby życie było szanowane od poczęcia aż do naturalnej śmierci, by osoby starsze czy nieuleczalnie chore mogły godnie przeżywać swoje ostatnie dni na tej ziemi, nie lękając się o to, że zostaną nagle tego życia pozbawione.
  9. W przyszłą niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, jako jałmużna wielkopostna.
  10. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła, złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania kościoła proszę rodziny: Semla, Nosal -Smołkowski.
  11. Pragnę podziękować Panu Zygmuntowi Szczepanek i synom za przegląd i remont rynien dachowych przy kościele. Bóg zapłać.
  12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych. Są również do nabycia paschaliki wielkanocne w cenie 10,00 zł.
  13. Wszystkim solenizantom, patronom Św. Józefa i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  14. Apel służb i instytucji powiatu gorlickiego odpowiedzialnych za bezpieczeństwo obywateli.
  15. Komunikat Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża na Dzień Świętości Życia 2023.