OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19.03.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19.03.2023

 1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu w tradycji Kościoła nazywana jest Niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości – kolor szat liturgiczny różowy. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
 2. W najbliższym tygodniu Msze Św. rano o godz. 7 00, a w środę i piątek o godz. 17 00.
 3. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17 00, a w niedzielę o godz. 14 00 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 14 30 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych.
 4. W tym roku wyjątkowo w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Zwykle przypada 19 marca, ale z powodu przypadającej akurat niedzieli zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego została przeniesiona właśnie na poniedziałek. W tym dniu w sposób szczególny będziemy się modlić za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Msza w tym dniu o godz. 7 00 i 17 00.
 5. W najbliższą środę po Mszy Św. zapraszam na spotkanie Radę Parafialną. Tematem będą sprawy bieżące parafii.
 6. W piątek, 24 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. W tym dniu wspominamy również Misjonarzy Męczenników.
 7. W sobotę, 25 marca obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tę uroczystość celebrujemy początek naszego odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła. Msze Św. tego dnia w naszym kościele sprawujemy o godz. 7 00 i 17 00.
 8. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie nie tylko za poczęte dzieci, ale również za ich matki i ojców. Prośmy, aby życie było szanowane od poczęcia aż do naturalnej śmierci, by osoby starsze czy nieuleczalnie chore mogły godnie przeżywać swoje ostatnie dni na tej ziemi, nie lękając się o to, że zostaną nagle tego życia pozbawione.
 9. W przyszłą niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, jako jałmużna wielkopostna.
 10. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła, złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania kościoła proszę rodziny: Semla, Nosal -Smołkowski.
 11. Pragnę podziękować Panu Zygmuntowi Szczepanek i synom za przegląd i remont rynien dachowych przy kościele. Bóg zapłać.
 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych. Są również do nabycia paschaliki wielkanocne w cenie 10,00 zł.
 13. Wszystkim solenizantom, patronom Św. Józefa i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 14. Apel służb i instytucji powiatu gorlickiego odpowiedzialnych za bezpieczeństwo obywateli.
 15. Komunikat Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża na Dzień Świętości Życia 2023.

 

NOTKA INFORMACYJNA
        „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”
KZ.