OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26.03.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26.03.2023

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26 marca 2023

 1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17 30, a w niedzielę o godz. 14 00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 14 30.
 2. Zwykle 26 marca w Kościele polskim przypada Dzień modlitw za więźniów z okazji liturgicznego wspomnienia Świętego Dobrego Łotra. Patronuje on również więźniom, kapelanom więziennym, przewoźnikom, proszącym o dobrą śmierć, pokutującym i nawróconym grzesznikom.
 3. W najbliższym tygodniu Msze Św. rano o godz. 7 00, a w środę i piątek o godz. 18 00.
 4. W środę w naszej parafii odbędzie się spowiedź przed świętami wielkanocnymi. Porządek spowiedzi jest następujący. Rozpoczęcie o godz. 15 00 do godz. 16 30. Po przerwie  od godz. 17 00 do 18 00 spowiedź w kościele i w kaplicy. Postarajmy się tak poukładać swoje obowiązki, aby skorzystać w parafii ze spowiedzi przed świętami nie odkładając jej na ostatnią chwilę.
 5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy w szczególny sposób czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.
 6. W przyszłą niedzielę, 2 kwietnia, obchodzić będziemy Niedzielę Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwią nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe i palmy, które będą przypominały, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Msze Św. w kościele o godz. 7 30 i 11 00, w kaplicy o godz. 9 30. Mszy Św. po Gorzkich Żalach nie będzie.
 7. W najbliższy czwartek od godz. 8 30 pragnę odwiedzić chorych i staruszków w naszej parafii. Proszę, aby chorych zgłosić w zakrystii.
 8. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu zapraszam i proszę w najbliższą sobotę o pomoc przy porządkowaniu placu kościelnego rodziny: Mituś, Gunia, Wojtaczka, Cyrnek, Semla, Wojtaczka, Wojtaczka.
 9. Pragnę podziękować Panom Zdzisławowi i Dawidowi Piękoś za wykonanie i montaż półki pod figurę Michała Archanioła. Bóg zapłać.
 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 12. Ogłoszenie Sołtysa Pana Stanisława Bulanda – Sołtys informuje, że zapisy na sadzonki drzew przyjmowane będą do dnia 29 marca 2023r.
 13. Komunikat Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża.
NOTKA INFORMACYJNA „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”
KZ.