OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16.04.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16.04.2023

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, 16 kwietnia 2023, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

  1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Warto dzisiaj przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”. Dzisiaj odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia z okazji Święta Miłosierdzia. Można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele.
  2. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Doświadczając bowiem miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci. Stąd też dzisiaj ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy dobre dzieła naszej diecezjalnej Caritas.
  3. W najbliższym tygodniu Msze Św. rano o godz. 7 00, a w środę i piątek o godz. 18 00. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Różaniec prowadzony przez kolejną Róże Matek w środę o godz. 17 30.
  4. Przyszła niedziela, 23 kwietnia, we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona będzie jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.
  5. W kalendarzu liturgicznym dla diecezji Polski pod datą 23 kwietnia umieszczona jest uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Jednak w tym roku tego dnia, jak już powiedziano, przypada niedziela, i to w okresie Wielkanocy, która znosi wszystkie pozostałe obchody liturgiczne, nawet te w randze uroczystości. Stąd tegoroczna uroczystość Świętego Wojciecha, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, została przeniesiona na następujący po tej niedzieli poniedziałek, 24 kwietnia.
  6. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła, pomoc przy złożeniu ciemnicy, złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania kościoła i pomoc przy złożeniu grobu proszę rodziny: Myśliwiec, Mucha.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.
NOTKA INFORMACYJNA „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”
KZ.