OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23.04.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23.04.2023

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 23 kwietnia 2023

 1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii.
 2. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza to zawarte w Ewangeliach. Przy wyjściu z kościoła możemy zabrać fragment Pisma Św.
 3. Jutro nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się relikwie Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi. Msze Św. jutro o godz. 7 00 i 18 00. Wszystkich parafian zapraszam do jak najliczniejszego udziału w świątecznej Eucharystii. Po Mszy Św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami.
 4. Jeszcze w tym tygodniu, we wtorek, 25 kwietnia, będziemy przeżywali także święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw o urodzaje. Będziemy się też modlić o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba.
 5. W sobotę, 29 kwietnia, przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy. Tak dalece wyróżniała się czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem o Jego krzyżu, że nadano jej tytuł Doktora Kościoła, Św. Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.
 6. Również w sobotę z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
 7. Przyszłą niedzielę – ostatnią niedzielę kwietnia będziemy przeżywali w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy.
 8. W ostatnim czasie zostało wykonane ocieplenie stropu nad nawami bocznymi oraz ścian pod blachą, stropu nad kaplicą i pozostałą część stropu nad zakrystią. Koszt materiałów oraz robocizny wyniósł 29 800,00 zł.
 9. W najbliższym czasie 7 maja br. nasza parafia przeżywać będzie wizytację kanoniczną, którą przeprowadzi ks. J.E Bp Artur Ważny. Podczas wizytacji uczniowie klasy VIII przyjmą Sakrament Bierzmowania. Wizytacja katechetyczna odbędzie się w najbliższy piątek, a wizytacja gospodarcza w najbliższą sobotę. W związku z wizytacją naszej parafii w najbliższy piątek po Mszy Św. odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.
 10. Składka inwestycyjna za miesiąc marzec wyniosła 4 955,00 zł, na ogrzewanie zebrano kwotę 2 910,00 zł. Na konto parafialne wpłaciło 6 rodzin łączną kwotę 320,00 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Pragnę również podziękować wszystkim tym, którzy odpowiedzialni są za zbiórkę z danego rejonu parafii.
 11. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła i pomoc przy złożeniu grobu, złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania kościoła proszę rodziny: Semla, Kania.
 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.
NOTKA INFORMACYJNA
 „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”
KZ.