OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30.04.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30.04.2023

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 30 kwietnia 2023

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 2. Podczas tego Tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może w młodych sercach naszych parafian daje się słyszeć głos Bożego wołania: „Pójdź za mną”! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeśli któryś syn czy córka podejmą decyzję o poświęceniu swego życia dla Boga i bliźnich.
 3. W najbliższy poniedziałek wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzili się wokół ołtarza na Eucharystii i na tak kochanym przez starszych i młodszych majowym nabożeństwem. Tyle ważnych spraw mamy do omodlenia przed obliczem Matki Bożej. W Jej szkole uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz. 18 00. Zadbajmy też o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.
 4. Dzień 1 maja – to także Święto Pracy. Kiedy wiele osób i rodzin boryka się z palącym problemem bezrobocia, a co za tym idzie – często dramatyczną sytuacją materialną, nie można pominąć okazji, jaką daje pierwszomajowe wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, aby żarliwie prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym.
 5. We wtorek, 2 maja, przypada też Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy też rodaków żyjących poza granicami naszej ojczyzny. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, aby w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
 6. W kalendarzu liturgicznym pod datą 3 maja celebrujemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. Msze Św. tego dnia w naszym kościele będą sprawowane w niedzielnym porządku. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Najświętszej.
 7. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek, 2 maja – św. Atanazego w czwartek, 4 maja – św. Floriana męczennika, patrona strażaków, w sobotę, 6 maja – św. Apostołów Filipa i Jakuba.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Przed Mszą Św. okazja do spowiedzi świętej. Postarajmy się o chwilę osobistej modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszy piątek jest dniem Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata, modlimy się za misje i misjonarzy, a w sobotę pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.
 9. W przyszłą niedzielę nasza parafia przeżywać będzie wizytację kanoniczną, którą przeprowadzi J.E ks. Biskup Artur Ważny. Bardzo proszę wszystkich parafian, dzieci młodsze i starsze, młodzież o zaangażowanie i liczny udział w tej uroczystości. W tym dniu 16 uczniów klasy VIII podczas Mszy Św. o godz. 11 30 przyjmie z rąk ks. Biskupa Sakrament Bierzmowania. Program wizytacji kanonicznej zostanie również wywieszony w gablocie. Jutro (poniedziałek) po Mszy Św. wieczornej odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej, na które serdecznie zapraszam, natomiast we wtorek o godz. 17 00 obowiązkowa zbiórka ministrantów i lektorów. Bardzo proszę druhów strażaków o udział we Mszy Św. o godz. 7 30 w mundurach galowych oraz Róże Matek, Panie z Koła Gospodyń w strojach regionalnych. Wszystkich bardzo proszę o liczny udział w tym parafialnym wydarzeniu.
 10. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła, dekorację kwiatami. W tym tygodniu do sprzątania kościoła proszę rodziny kandydatów do bierzmowania: Szczepanek, Antosz, Falisz – Stępień, Chorąży, Chorąży.
 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.
 13. Ogłoszenie Burmistrza Bobowej.
NOTKA INFORMACYJNA
 „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”

PROGRAM WIZYTACJI  KANONICZNEJ w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej

07.05. 2023r.

V Niedziela Wielkanocna

7 00 Godzinki do Matki Bożej

7 25 Powitanie Ks. Biskupa J.E Artura Ważnego

7 30 Msza Święta z homilią Ks. biskupa

8 30 Spotkanie w kościele z członkami Róż Żywego Różańca i Druhami Strażakami

Wspólne śniadanie Księży oraz pracowników kościelnych

10 00 Kaplica Msza Święta – po Mszy Św. spotkanie z wiernymi

11 00 Na plebani – spotkanie z Radą Parafialną – Duszpasterską, Nadzwyczajnymi Szafarzami Komunii Św.

11 30 Uroczysta Msza Św. z homilią pod przewodnictwem J.E Ks. Bp Artura Ważnego z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania

Po Mszy Św. spotkanie w kościele

Dziewczęca Służba Maryjna – Ministranci – Młodzież

13 00 Wspólny obiad z księżmi

14 00 Objazd parafii – nawiedzenie cmentarza

Zakończenie wizytacji

KZ.