OGŁOSZENIA PARAFIALNE 07.05.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 07.05.2023

PIĄTA NIEDZIELA WIELKA    7 maja 2023

  1. Dziś kolejna – piąta niedziela Wielkanocy. W naszej parafii przeżywamy wizytację kanoniczną. Serdecznie witamy obecnego wśród nas Ks. Bpa Artura Ważnego. Pragnę przywitać wszystkich parafian i gości przybyłych na dzisiejszą uroczystość. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość Nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze niech będzie dla nas Maryja.
  2. A w poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy więc prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte.
  3. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Wobec nieustających ataków na jego osobę, tym bardziej wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Zapraszam dzieci, młodzież i starszych z lampionami na nabożeństwo fatimskie o godz. 18 00.
  4. Przyszła niedziela, 14 maja, przykrywa święto Świętego Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza.
  5. W najbliższym tygodniu w naszym kościele nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 18 00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo. Zapraszam dzieci, młodzież i starszych do udziału w nabożeństwach majowych.
  6. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie wystrój kościoła, dekorację kwiatami. W tym tygodniu do sprzątania kościoła proszę rodziny: Bulanda, Szczepanek.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.
NOTKA INFORMACYJNA
 „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”
KZ.