OGŁOSZENIA PARAFIALNE 06.08.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 06.08.2023

PRZEMIENIENIE PAŃSKIE  6 sierpnia 2023

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Dziś Chrystus wzywa każdego z nas do przemiany. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele diecezjalne.
 2. Witam i pozdrawiam wszystkich gości wypoczywających na wakacjach w naszej parafii. Dzisiaj po pierwszej Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych.
 3. W sierpniu w szczególny sposób łączymy się z tak licznie pielgrzymującymi na Jasną Górę. Wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Czynimy to z głęboką wiarą w sercu, wierni tradycji, którą otrzymaliśmy od naszych ojców.
 4. W tym tygodniu Msze Św. rano o godz. 7 00 a w środę, piątek i sobotę o godz. 18 00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego, a w sobotę po Mszy Św. wieczornej Nabożeństwo Fatimskie.
 5. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek bł. Edmunda -założyciel Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny; we wtorek św. Dominika – założyciel Zakonu dominikanów; w środę, św. Teresę Benedyktę od Krzyża (Edytę Stein) – patronkę Europy; w czwartek, Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; w piątek św. Klarę – wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.
 6. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie świątyni, nowożeńcom za dekorację kwiatami. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziny: Górski, Gryzło Małgorzata.
 7. Z ofiar składanych przy sprzątaniu (zamiast kwiatów), zostały zakupione nowe krzesła do salki na plebani. Również w ostatnim czasie zostały przekazane do czyszczenia 3 sztandary. Koszt usługi wyniósł 450,00 zł.
 8. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską w ramach naszej grupy 26. Zachęcamy do udziału, prosimy ze względów organizacyjnych dokonać zapisu wcześniej poprzez formularz internetowy  lub telefonicznie u ks. Przewodnika (tel. 507602277). Ostatecznego zapisu będzie można dokonać na spotkaniu przed pielgrzymką 13 sierpnia o 14 00 w Bobowej lub o 16 00 w Bazylice w Grybowie.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
 10. Tradycyjnie w drugą niedzielą sierpnia za tydzień, naszymi  ofiarami wspieramy Uniwersytet  Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 11. Wszystkim parafianom i gościom, a szczególnie jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy dobrego świętowania w gronie najbliższych oraz obfitości Bożych darów na każdy dzień.

 

NOTKA INFORMACYJNA
 „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”
KZ.