OGŁOSZENIA PARAFIALNE 03.09.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 03.09.2023

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 września 2023

  1. Przeżywamy 22 niedziele zwykłą. Od początku września trwają modlitwy o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele diecezjalne.
  2. Msze Św. w tym tygodniu we wtorek i sobotę rano o godz. 7 00, a w środę i czwartek o godz. 18 00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy poprzedzoną cząstką różańca.
  3. W poniedziałek, 4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci młodsze i starsze, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców zapraszam na specjalną Mszę Świętą w naszym kościele o godz. 8 00, podczas której będziemy prosić o błogosławieństwo Boże na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary.
  4. Także wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Najświętszej przyszłoroczne plony. Msze Św. w tym dniu o godz. 7 00 i 18 00 z poświęceniem ziarna siewnego. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem przystąpić do zadań, jakie stawia przed nami nowy rok szkolny i katechetyczny. Podczas Mszy Świętej będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy również prosili o liczne i święte powołania kapłańskie również z naszej wspólnoty parafialnej.
  6. Dziękuję kolejnym rodzinom za troskę i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziny: Radzik, Jamróz.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.
  9. Informacja dziekana UPJPII dr hab. Marka Kluza dotycząca rekrutacji.

 

NOTKA INFORMACYJNA
 „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”
KZ.