OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10.09.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10.09.2023

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 10 września 2023

  1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Są one częścią Tygodnia Wychowania, który rozpoczyna się zawsze w trzecią niedzielę września. Nasze modlitwy w intencji dzieci, młodzież i wychowawców będą trwały codziennie przez cały tydzień, do przyszłej niedzieli włącznie.
  2. Msze Św. w tym tygodniu rano o godz. 7 00, w środę i piątek o godz. 18 00, a w czwartek z racji Drogi Krzyżowej o godz. 16 00.
  3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek Najświętsze Imię Maryi; w środę, 13 września – św. Jana Chryzostoma, biskup i doktora obrońca ubogich; w piątek 15 września wspominamy Matkę Bożą Bolesną. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci; w sobotę 16 września wspominamy   św. Korneliusza, papieża, i Cypriana biskupa.
  4. W środę po Mszy św. wieczornej, Nabożeństwo Fatimskie z procesją Różańcową, na którą serdecznie zapraszam starszych , młodzież i dzieci.
  5. W czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Świąteczna Eucharystia w naszym kościele o godz. 16 00. Po Mszy Św., jak co roku udamy się na plenerową Drogę Krzyżową do Krzyża w parku Serdecznie zapraszam do uczestnictwa dzieci, młodzież i starszych.
  6. W przyszłą niedzielę, 17 września, przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Jednocześnie będziemy obchodzili kolejną rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę. W tę przyszłą niedzielę do puszek przed kościołem złożymy ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  7. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła, wykoszenie trawy i kwiaty. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziny: Gryzło, Langer.
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.
  10. Ogłoszenie Sołtysa Pana Stanisława Bulanda – Sołtys informuje, że trzecią ratę za odpady komunalne i podatek będzie pobierał w dniu 15 września br.(piątek) od godziny 13 00 do 14 00 w Domu Kultury w Jankowej.

 

NOTKA INFORMACYJNA
 „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”

KZ.