OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17.09.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17.09.2023

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  17 września 2023 

  1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie.
  2. Również dzisiaj przypada rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę – w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny na Wschodzie.
  3. Msze Św. w tym tygodniu rano o godz. 7 00, w środę i piątek o godz. 18 00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek – św. Stanisława Kostkę – zakonnik ze zgromadzenia jezuitów, jest patronem Polski i polskiej młodzieży; w środę – św.  Andrzeja Kim Taegona – prezbitera,  Pawła Chong Hasanga- kleryka  i Towarzyszy; w czwartek – św. Mateusza Apostoła i Ewangelistę;  w sobotę  – św. ojca Pio z Pietrelciny, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej;
  5. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców i wychowawców, był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Chłopców którzy pragną służyć przy ołtarzu i są już po I komunii zapraszam na spotkanie w sobotę na godzinę 9 00.  Dziewczynki z klasy III i starsze które pragną należeć do Dziewczęcej Służby Maryjnej również w sobotę o godzinie 10 00.
  6. W przyszłą niedzielę na godzinę Mszę Św. o godz. 11 00 zapraszam uczniów klasy VIII – kandydatów do Bierzmowania wraz z rodzicami. Obecność obowiązkowa.
  7. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła i wystrój kwiatami. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziny: Jachowicz, Jachowicz.
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych. Są również do nabycia w zakrystii kalendarze rolników w cenie 30,00 zł i kalendarze ścienne w cenie 10,00 zł.
  9. Przyszłą niedzielę, 24 września, w Kościele będziemy obchodzili jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
  10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.

 

 

NOTKA INFORMACYJNA
 „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”
KZ.